Örnek Barter Çözümleri

Barter Nedir ? Genel Bilgiler Sistem Nasıl İşliyor ? Barter Avantajları Barter Modelleri Barter Çeki Barter Kredi Barter Kobi Proje Yaklaşımı Barter Vip Club Örnek Barter Çözümleri Riskinizi Yönetin

Örnek Barter Çözümleri

İnşaat Şirketleri;

İnşaat şirketleri malzeme ihtiyaçlarını gayrimenkullerini sisteme satarak temin ederler. İnşaat sektörü dönemsel olarak canlılık gösterdiğinden satışlarında zorlanmaya başladığı dönemlerde Barter Sistemi alternatif bir çözüm olmaktadır. Bu kapsamda bir çok müteahhitlik firması yarım kalan inşaatlarını tamamlamıştır.

Turizm Şirketleri;

Oteller ihtiyaçlarını, konaklama ve organizasyon hizmetlerini satarak karşılayabilirler. Alışveriş Çeklerini toplu olarak Yatırım Barter 'a satarak konaklama hizmet hakkını devrederler. Yatırım Barter üyelerin ihtiyaçlarına göre perakende satışlarını yapar.

Tekstil Şirketleri;

Özellikle konfeksiyon satışları olan şirketler Alışveriş Çeklerinin toplu olarak Yatırım Barter 'a satışını yaparak karşılığında genel işletme giderlerini Barter Sisteminden karşılarlar. Aynı zamanda tekstil firmaları stok ürünlerini sisteme sunarak gayrimenkul alımı için barter bakiyesi oluşturabilirler. Böylelikle firmalar, atıl ürünlerini değerlendirmiş olurlar.

Medya Şirketleri;

Medya şirketleri Barter'ın basit uygulaması olan takas sistemine oldukça yatkın olup yaygın olarak kullanmaktadırlar. Ancak belirli bir doyum noktasından sonra takas tekliflerini kabul edemez olurlar. Bu noktada Barter Sistemini kullanan medya şirketleri ürün tekliflerini geri çevirmeden reklam hizmetlerini rahatlıkla satabilirler.

Makine Üretim Şirketleri;

Özellikle Barter Leasing modeli ile yatırım kaynaklarını Barter Sisteminden elde eden firmalar ürettikleri malları sisteme satarak borçlarını kapatabilmektedirler.

Bilgisayar Pazarlama Şirketleri;

Satış kanallarını genişletmek ve çok daha fazla müşteriye hizmet etmek isteyen bilgisayar şirketleri Barter aracılığı ile bu imkânı yakalamaktadır. Satışlarının artmasıyla geleceğe ciddi anlamda yatırım yapan bilgisayar firmaları verdikleri ürünler karşılığında özellikle genel giderlerini karşılamaktadırlar. Bazı şirketler ise medya hizmetlerini satın alıp markalarını güçlendirmektedirler.

Lojistik Şirketleri;

Kargo, Kurye ve taşımacılık hizmetlerini Alışveriş Çeki modellemesi ile topluca satışını yaptıktan sonra kurum bilinirliğini arttırarak markalarının değerini muazzam oranlarda artırmaktadırlar.