Başkanın Mesajı

Hakkımızda Kalite Politikamız Paylaştığımız Değerler Başkanın Mesajı Yönetim Takımımız Kalite Belgelerimiz Basında Biz Etkinlikler Referanslar

Başkanın Mesajı

Fırtınalı denizde, profesyonel destek "BARTER"

2018 yılında, ABD-Çin arasındaki ticaret savaşları, İngiltere?nin Brexit meselesi, FED?in faiz artırımı gibi dış dünyada yaşanan gelişmelere karşı oldukça hassas olan Türkiye, cumhuriyetin kurulduğu günden bu zamana kadar gerçekleştirdiği yönetim sistemini parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçirdi.

2018?de yılın ikinci yarısına girildiği günlerde, ABD ile patlak veren papaz Brunson krizi sonrasında bir kur fırtınası'nın ortasında kalan Türkiye ekonomisinde, hızla yükselen enflasyon ve bıçak gibi kesilen yatırımlar 2019'un zorlu geçeceğinin sinyallerini vermişti.

Tüm bu gelişmelerin negatif durumunu şu tabloya baktığımızda çok net görebiliyoruz; 2017 yılının üçüncü çeyreğinde %11.1'lik bir büyüme ile dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi olan Türkiye, 2018 yılının aynı döneminde ise %1,6 büyüme gerçekleştirdi. Türkiye, 2019 yılına ekonomide stagflasyon ile giriyor. Yani yüksek enflasyonu ve durgunluğu aynı anda yaşıyoruz.

Türkiye'nin son olarak yaşadığı 2008 ekonomik krizinden başarıyla çıkmasının nedenlerinden biri de o zamanki şartlarda firmaların borç yükü düşüktü ve bankaların alacak stresi yoktu. Fakat bu günkü tabloya baktığımızda bunların hepsinin maalesef olduğunu görüyoruz. Dolayısı ile bu seferki krizi atlatmamız biraz daha zaman alabilir.

Ekonomimizin olumlu anlamda düzelmesi için kısa vadede atılacak ilk adım yerel seçimler olarak görülüyor. 2023'e kadar başka bir seçimin de olmaması ülkemiz dinamiği açısında faydalı bir gelişme.

Orta ve uzun vadede ise Türkiye'mizin mutlak ve mutlak yapması gereken en önemli görevi dünya standartlarında bir katma değer üretmek. Bu hangi sektörde olursa olsun. Türkiye'nin, tüm dünyanın tanıdığı, bir "dünya markası" çıkarmış olması gerekmektedir. Ürettiği ürün veya hizmet ile dünyaya kendini ispatlamalı ve ben de bu yarışın içinde varım demelidir. Tabi bunu gerçekleştirmenin temel önceliği nitelikli ve liyakatli insan bulup bu kişileri bu hizmet uğrunda çalıştırabilmektir.

"BARTER" insanlığın varoluş tarihinden bu yana tüm ekonomik veya sosyal krizlerin hepsinde geçerli ve başarılı bir argüman olmuştur. Barter Sistemini, tüm bu olumsuz şartların alternatif kurtuluşu olarak ülkece görebilmeliyiz. Çünkü mevcut şartlarda özellikle özel sektörde gerek derin gerekse yüzeysel anlamda borç batağına saplanmış her firma, çırpındıkça daha çok batmaktadır. İşte bu noktada panik havasını hızlı bir şekilde üstümüzden atıp sakince ve sağduyulu bir yaklaşım ile alternatif ödeme yollarına başvurmalıyız. Bunu da ancak bu konularda liyakatli, profesyonel ve tecrübeli, piyasa şartlarını en iyi bilen ve okuyabilen bir barter firması ile çalışarak sağlayabiliriz. Uzman bir barter şirketi ile çalışmak geleceğinize pozitif bakmanızı sağlayacaktır. Bizler Yatırım Barter olarak, 10 yılı aşkın süredir, üstlenmiş olduğumuz misyon ve vizyon çerçevesinde, gerçek anlamda firmaların can simidi olmuş ve onları eskisinden daha iyi bir şekilde tekrar piyasaya adapte olmasını sağlamış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Nice emekler ile nice özveriler ile kurulmuş olan değerli şirketlerimizi günümüz acımasız dünyasına terk etmeyelim ve bu anlamda ciddi bir profesyonel yardım alalım.

2019 yılının tüm ülkemizin ve milletimizin bütün krizlerden kurtulacağı ve mutlu huzurlu günlere adım atacağı bir yıl olmasını diler, kalbi saygı ve sevgilerimi sunarım.